Nicolai Holdhus (nr 82) satte ny løperekord for gutar i den korte løypa (foto: Andris Hamre)

Rekordar opp lia

Bildeserie: 104 friskusar var med på Mobergslia opp, blant dei eit heilt handball-lag.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Av: Andris Hamre

Etter nokre års dvale inviterte Os Turn Friidrett igjen til bakkeløpet Mobergslia opp. Dei yngste klassane starta på den 1000 meter lange løypa nede ved Halhjemsvegen, medan den lengste løypa på 1900 meter starta nede i Kuvågen.

– Vi hadde 104 påmeldte, noko som er ny rekord. Forrige deltakarrekord var omlag 60, berre i den korte løypa for 6 til 12 åringane var vi fleire enn det med heile 65 deltakarar, fortel Svein Hausberg i friidrettsgruppa.

39 deltok i det lengste løpet.

– Gøy og annleis trening

Blant dei som sto på startstreken i den korte løypa var gutane på håndball-laget, Os gutter 2008.

– Vi har eigentleg handballtrening på torsdagar, men vi hadde lyst å gjera noko gøy og annleis, så vi oppmoda gutane til å melde seg på her i staden for.

– I tillegg er det jo kjekt å kunne støtta friidretten når dei inviterer til arrangement, seier Christian Bugge, den einaste trenaren som sneik seg unna med unnskyldning at noko måtte passa på klér og samla gutane når dei kom ned att bakken.

– Det var gøy, men det var litt tungt, smilte gutane på lette bein då dei kom ned att for å motta velfortente medaljar.

Tre nye rekordar

Med rekord-deltaking, blei det også satt ny løyperekord i tre av klassane.

– Det blei lagt ned ein flott innsats av mange og vi fekk tre nye løyperekorder. I jenter kort løype løp Lykke Marie Overå opp på 6.22. I gutar kort løpe blei det også ny rekord med Nicolai Holdhus si tid på 4.39. På den lengste distansa blei det også rekord i dameklassa. Kjersti Tyse Lyssand løp dei 1900 metra på 9.43, fortel Hausberg.

Herreklassa blei vunnen av Yngve Kiserud, BFG Bergen Løpeklubb med tida 8.32.

– Dermed står framleis Håvard Austevoll sin gamle rekord på 8.15, avslutter Hausberg som fekk litt tekniske problem med tidtakinga då rutaren rauk før start, men han forsikrer at ny vil vera på plass før Ulvenvatnet rundt 5. mai og at ein då igjen vil få automatisk tidtaking.

Sjå fleire bileter frå løpet på Midtsiden si facebook-side 

Resultat Mobergslio opp 2018:



Mobergslia opp 12 april 2018












Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Henriette Noss 120 6,35 Kort Løype K11 Os turn
2 Sine Nordvik 76 7,02 Kort Løype K11 Ingen
3 Maren Hansen Eidhammer 114 7,04 Kort Løype K11 Os svømmeklubb
4 Aurora F Tolleshaug 117 7,09 Kort Løype K11 Os Turn
5 Iris Marie Veraar 127 7,1 Kort Løype K11 Os Turnforening
6 Nora Hanken 113 7,28 Kort Løype K11 Os svømmeklubb
7 Ella Varhaug-Lekven 92 8,18 Kort Løype K11 Ingen
8 Maria Hatvik Flister 80 8,2 Kort Løype K11 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Lykke Marie Overå 72 6,22 Kort Løype K12 Ingen
2 Kaia Kolskogen 91 6,23 Kort Løype K12 Ingen
3 Hanna Bakke 93 6,58 Kort Løype K12 Ingen
3 Lilly Kjetland 135 6,35 Kort Løype K12 Ingen
3 Mina Nøss Solskjær 83 6,35 Kort Løype K12 Ingen
6 Hannah Øvreeide 79 6,53 Kort Løype K12 Ingen
7 Hedda Moberg 78 7,44 Kort Løype K12 Ingen
8 Frida Austgulen Velsvik 73 8,19 Kort Løype K12 Ingen
9 Mathilde Lyssand 89 8,23 Kort Løype K12 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Tracey Holm 172 11,09 Lang Løype K14-15 Os svømmeklubb
2 Hedda Bastiansen Kvittingen 170 11,35 Lang Løype K14-15 Os Svømmeklubb
2 Janne Holm 173 11,35 Lang Løype K14-15 Os svømmeklubb
3 Emma Skarstein Kjetland 171 11,36 Lang Løype K14-15 Os Svømmeklubb
DNS Aurora Wikestad 148
Lang Løype K14-15 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Maria Haustein 175 11,05 Lang Løype K16-17 Os Turnforening
2 Malin Dale 182 14,3 Lang Løype K16-17 Os Turnforening
3 Ingrid Øvrebotten Lie 152 15,35 Lang Løype K16-17 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Kjersti Tyse Lyssand 153 9,43 Lang Løype K23-34 Ingen
DNS Patricia Viviana A. Flataker 158
Lang Løype K23-34 Fjellgeitene
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Karin Hilstad 163 10,21 Lang Løype K35-39 Opptur Motbakkeklubb
2 Linda Fimreite 154 11,25 Lang Løype K35-39 Ingen
3 Ingrid Klemetsen Bøthun 176 14,16 Lang Løype K35-39 Os Turnforening
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Cecilie Hagen 166 10,18 Lang Løype K40-44 Opptur Motbakkeklubb
2 Ingebjørg Igland 178 11,03 Lang Løype K40-44 Os Turnforening
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb

Stina Tolleshaug 70 7,23 Kort Løype K6-8 Ingen

Sofie Halhjem Wasmuth 84 10,32 Kort Løype K6-8 Ingen

Ruth Varhaug-Lekven 85 8,11 Kort Løype K6-8 Ingen

Alina Lyssand Oseth 90 8,42 Kort Løype K6-8 Ingen

Nora Steinsland 116 8,21 Kort Løype K6-8 Os turn

Emma Eikrem 125 7,24 Kort Løype K6-8 Os Turnforening

Solveig Bjerkvig 131
Kort Løype K6-8 Os Turnforening
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb

Thea Hallem 77 7,59 Kort Løype K9-10 Ingen

Eleonora Langbakk Labellarte 81 9,22 Kort Løype K9-10 Ingen

Emily Schau-Larsen 115 8,3 Kort Løype K9-10 Os turn

Julie Hagland 119 10,04 Kort Løype K9-10 Os Turn

Ursula Renate Rubatscher-Schouw 123 7,43 Kort Løype K9-10 Os turn friidrett

Linnea Vedå Vangdal 126 8,22 Kort Løype K9-10 Os Turnforening

Emily Haatuft Berg 130 9,43 Kort Løype K9-10 Os Turnforening

Levine Dorthea Nedrum Hummelsund 132 9,44 Kort Løype K9-10 Os Turnforening

Erle Bøe Lunde 133 7,3 Kort Løype K9-10 Os Turnforening

Frida Steinsland 134 6,37 Kort Løype K9-10 Os Turnforening

Katrine Vaktdal 136 7,53 Kort Løype K9-10 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Isak Mobergslien 88 5,59 Kort Løype M11 Ingen
2 Gabriel Syre 94 6,56 Kort Løype M11 GabrielGranskau
3 Emil Lyssand 97 7,12 Kort Løype M11 Os friidrett
4 Ole Hagland 86 7,36 Kort Løype M11 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Nicolai Holdhus 82 4,39 Kort Løype M12 Ingen
2 Emil Brandseth Brandseth 95 5,28 Kort Løype M12 Nore Neset IL
DNS Sondre Førde.valle 124
Kort Løype M12 Os Turnforening
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Jonas Kvamme Hjellvoll 151 11,06 Lang Løype M13 Ingen
2 Martin Hjertaker 177 11,22 Lang Løype M13 Os Turnforening
3 Tobias Reite Kolltveit 181 11,31 Lang Løype M13 Os Turnforening
4 Vetle August Johnsen 155 11:50 Lang Løype M13 Ingen
5 Gard Thunold Hjelle 156 13,12 Lang Løype M13 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Kristian Brandseth 179 10,55 Lang Løype M14-15 Os Turnforening
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Håkon Johnsen 149 11,01 Lang Løype M16-17 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Arild Syre 161 9,51 Lang Løype M23-34 Nautilus Oppstigningsforening
2 Geir Ove Pettersen 147 10,19 Lang Løype M23-34 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Lasse Nordahl-Pedersen 160 9,18 Lang Løype M35-39 Nautilus Oppstigningsforening
2 Roger Bergstø 165 9,28 Lang Løype M35-39 Opptur Motbakkeklubb
3 Sindre Steinsland 174 10,06 Lang Løype M35-39 Os Turnforening
DNS Dawid Franek 146
Lang Løype M35-39 Ingen
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Yngve Kiserud 157 8,32 Lang Løype M40-44 BFG Bergen Løpeklubb
2 Geir Storetvedt Skaten 159 8,57 Lang Løype M40-44 Gular
3 Hallvard Rosvold 168 9,17 Lang Løype M40-44 Opptur Motbakkeklubb
4 Trond-Ove Wik 167 9,4 Lang Løype M40-44 Opptur Motbakkeklubb
5 Vidar Oen 162 9,56 Lang Løype M40-44 Opptur
6 Steinar Danielsen 169 12,31 Lang Løype M40-44 Os Orienteringsklubb
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb
1 Johan Olai Nes 150 9,25 Lang Løype M50-54 Ingen
2 Stein-Ove Adriansen 164 9,3 Lang Løype M45-49 Opptur Motbakkeklubb
3 Kurt Olsen 180 12,48 Lang Løype M50-54 Os Turnforening
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb

Ulrik F Tolleshaug 71 7,26 Kort Løype M6-8 Ingen

Sigurd Aarbakke 74 8,18 Kort Løype M6-8 Ingen

Emil Reite Kolltveit 75
Kort Løype M6-8 Ingen

Sondre Nøkland 96 8,2 Kort Løype M6-8 Os

Jacob Mikal Maltun 118 8,12 Kort Løype M6-8 Os Turn

Martin Næss 122 9,45 Kort Løype M6-8 Os Turn Friidrett

Nicolai Pfeffer 128 7,03 Kort Løype M6-8 Os Turnforening

Henrik Næss 129 8,57 Kort Løype M6-8 Os Turnforening
Plassering Fornavn Etternavn Startnr Tid Øvelse Klasse Klubb

Kristian Tolleshaug 87 6,14 Kort Løype M9-10 Ingen

Henrik Helland 98 7,37 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Arn Viljo Wikestad 99 6,19 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Storm Bøthun 100 7,03 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Jonas Øvreeide 101 6,13 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Jakob Solskjær 102 5,41 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Tormod Igland-Lund 103 6,05 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Haakon Groth-Bugge 104 6,11 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Lars-Henrik Lunde 105 6,51 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Brit Tungeland 106 11,48 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Sindre Lien 107 8,01 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Mathias Aadland 108 6,12 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Nikolai Skaatun 109 7,35 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Håvard Stangeland-Lunde 110 5,18 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Ole Øvredal 111 9,21 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Kristian Foer 112 6,09 Kort Løype M9-10 Os Håndball G09

Jakob Austevoll Harlem 121 5,19 Kort Løype M9-10 Os Turn Fotball