Lokal | 30. nov. 2009

Viser seg fram

Os vidaregåande skule held ope hus tysdag kveld, der dei viser utdannningsprogrammet sitt rom for rom.

Viser seg fram
Kjetil Vasby Bruarøy
Kjetil Vasby Bruarøymåndag 30. nov. 2009 21:52

- Dei siste åra har vi presentert oss saman med andre skular på Os Gymnas. Med våre mange praktiske fagområde trur vi det er betre å visa verkstadar og spesialklasserom enn plakatar og brosjyrar, seier rådgjevar ved Os vgs Ingrid Lund Eide.

Tysdag kveld frå klokka 18 til 21 er tilsette og elevar på plass, med open kantine og presentasjon av utdanningsprogrammet kvar halvtime.

- I tillegg kan ungdomsskule-elevane, foreldre og andre interesserte få snakka med våre elevar og lærarar, og gå frå avdeling til avdeling for å bli kjent med skulen ut tilboda.

10. klassingar i Os, Fusa og Tysnes har fått tilsendt invitasjon, det same har ein del skular i Fana fått.

Os vidaregåande skule har desse utdanningsprogramma:
• Bygg- og anleggsteknikk
• Elektrofag
• Helse- og sosialfag
• Service og samferdsel
• Teknikk og industriell produksjon

Allmennfagleg påbygging

Os vgs har dessutan innleiande vg1 bygg- og anleggsfag og teknikk og industriell produksjon. Skulen er den einaste i Hordaland som har transportopplæring og ambulansefag på vg 2, dei har også landslinjer innan anleggsteknikk og yrkessjåfør.

Os vgs har rundt 470 elevar, 480 plassar og 100 tilsette.

Under kan du sjå ein presentasjonsfilm skulen har fått produsert.
(Foto: Varde Film & Media)


Spennande? Vil du ha ukas høgdepunkt i innboksen?

Les meir om

Last ned Midtsiden-appen idag

No kan du følgja nyhende frå Os - rett i appen.

  • Gratis å lasta ned
  • Bli varsla straks noko skjer
  • Tilgjengeleg i App Store og Google Play Store
Last ned appen
For å få tilgang til alle sakene i appen må du vera abonnent.