Kultur | 07. apr. 2022

Årets konfirmantar i kyrkjene

Sjå liste over dei rundt 150 konfirmantane i Os kyrkje og Nore Neset kyrkje.

Nore Neset kyrkje og Os kyrkje. (Arkivfoto: Kjetil Vasby Bruarøy)
Kjetil Vasby Bruarøy
Kjetil Vasby Bruarøytorsdag 07. apr. 2022 07:30

I år er det, i hovudsak, 2007-årgangen som konfirmerer seg.

Etter to år med pandemi, uvisse, utsettingar og fleire tilfelle av selskap med redusert mengde gjestar, ligg det no an til trygg og normal feiring på våren for alle.

I slutten av april blir det halde fire seremoniar over to dagar for årets humanistiske konfirmantar.

Lista over desse 114 humanistiske ser du her:

Oseana ein skoddefylt morgon. (Foto: Kjetil Vasby Bruarøy)
Les ògSjå liste: Årets humanistiske konfirmantar

I Os kyrkje og Nore Neset kyrkje blir det halde konfirmasjon i 9 seremoniar over 4 dagar i 2 kyrkjer.

Her er lista over alle dei rundt 150 kyrkjekonfirmantane, seremoni for seremoni:

Nore Neset kyrkje 7. mai kl 10.00
Andreas Lunde
Beatrise Rozenfelde
Christian Eidsvik
Christoffer Bjørtuft Ebbesvik
Erik Lund Ask
Isak Bratseth Bjørge
Johan Breivik Benjaminsen
Julie Margrethe Nordfonn
Kristiana Olo
Lucas Eide Døsen

Nore Neset kyrkje 7. mai kl 12.00
Adriana Iden Næss
Adrian Melsbø Solberg
Andreas Ravnskog Bye
Daniel Hagen Røttingen
Erica Henriksen Kibsgaard
Julie Gjevre Røttingen
Lars-Joakim Sundøy Røttingen
Lasse Heidal Haugland
Lukas Røttingen Eriksen
Magdele Kvamme Hjellvoll
Markus Westvik
Martinus Kronstad Gjertsen
Mikal Kjetland Flatråker
Olav Morvik Andersland
Sara Emilie Stoknes Hammer
Tineke Svortevik
Tiril Steinsland
Victoria Lekven

Os kyrkje 8. mai kl 10.00
Alexander Førde
Alexandra Marcy Brigola Nygård
Ariana Linnea Nilsson Jensen
Arin Nymark Bøe
Ellinor Søviknes
Emely Mari Myking
Emma Ottosen
Gabriel Aasebø Syre
Ine Sofiia Vangsnes
Isabell Birkeland Solbakken
Isak Skau
Iselin Eide Ure
Jennie Irene Bos
Jens Hægland
Karoline Mjell Hjartåker
Kevin Alexander Bahus
Kristoffer Brekke
Martine Heggland Sælen
Peter Johannessen

Os kyrkje 8. mai kl 12.00
Alexander Hjørnevik Aasen
Amanda Chantell Baatvik
Andrea Elvira Sagebakken Fredriksen
Arentine Lindborg Presttun
Evelyn Haraldsø
Hans-Martin Nordland Andersland
Ida Emilie Rokkones Andreassen
Kieran Alvær Bergstø-Rennemo
Lara Louise Haukeland Holmen
Maria Hatvik Flister
Mathias Nordahl Grønvigh
Michael Clemente Lekven
Ole Andre Orrebakken
Oliver Nagelsen-Balland
Patricia Drange Svendal
Taral Fedje Skeie
Timian Lindborg Alvær
Viljar Hatvik Gaassand
William Lihaug Thuen

Os kyrkje 14. mai kl 10.00
Astrid Blindheim Skjælaaen
Charlotte Lundgren
David Meland Ask
Eirik Natvik
Elias Kobbeltvedt
Elias Fossdal Kaland
Emma Søreide Bergheim
Fredrik Strønen Skeie
Frida Stephanie Alfheim
Henrik Strønen Verstod
Ida Karin Bernsen Førde
Ingrid Fosse-Florvaag
Malene Trengereid Valle
Martine Straus Håvik
Mathias Storli
Niklas Lund Helgesen
Sofie-Marie Lyssand Rosvold

Os kyrkje 14. mai kl 12.00
Aksel Blomdal
Ella Varhaug-Lekven
Ida Marie Aunet Frekhaug
Inge Blomdal
Ingeborg Øvreeide Holemark
Isak Riple Røberg
Johanna Askeland Rosvold
Julie Bruksås Borge
Julie Nesheim Dyrli
Kaia Heggø Nordland
Kamilla Kristiansen Eiken
Knut Hernes Havåg
Linnea Røykenes Oppedal
Linus Hjelle Fløysand
Mads Hodneland Sundfjord
Magnus Løvaas
Magnus Moberg Risøen
Magnus Tveitnes Åsmul
Markus Lervåg Dyrdal
Mathias Fauske Søfteland
Per Færevaag
Silje Viola Eriksen Stavenes

Os kyrkje 14. mai kl 14.00
Angelica Valderama David
Anna Ivrine Nedregård
Ayhien Nicole Alemania Raguindin
Casper André Aksland
Noah Skare Robertsen
Rebecka Leia Ilona Heldal
Sander Lundetræ
Sander Sverdrup
Sander Midtsæter Storum
Sebastian Meidell
Sindre Lundervik
Stephanie Wiberg
Stina Eikeland
Thomas Stephen Paget
Torius Skjerping Brekke
Tuva Heggland Myrlid
Vincent Heggland

Nore Neset kyrkje 15. mai kl 10.00
Eline Ekse Askvik
Eline Røsseland Hop
Henrik Klyve Lid
Ingrid Sofie Klyve Forsbø
Johan Haugland
Kristin Ogwu Hesjedal
Kristina Kidøy
Leah Hagevik Vedholm
Linnea Marie Hagen
Louis Botnevik Eickhoff
Sebastian Tungodden Vikøren

Nore Neset kyrkje 15. mai kl 12.00
Aurora Dalseide
Aurora Sælen
Bertine Gausvik Bårtvedt
Emil Lyssand
Emilie Waldersnes Tøsdal
Ingrid Hope
Jacob Nordtveit Hansen
Kristine Hope
Linnea Strønen
Lucas Dale Sandvik
Madelen Bruarøy
Malene Sværen Bergo
Marie Starheim Thunold
Marielle Henne Skjold
Markus Andre Kolstad
Nathalie Moberg Olsen Lokøy
Nora Loeshagen Røttingen
Sarah Bahus
Sebastian Bjørkedal Føleide

Spennande? Vil du ha ukas høgdepunkt i innboksen?

Les meir om

Tilgang til alt innhald for berre 145 kr i månaden

Di støtte gir liv til lokalavisa vår. Vi set stor pris på om du hjelper oss å spreia nyheitene!

  • Tilgang til alt innhald
  • Under 37 kr/veka
  • Utan bindingstid
Les meir og bestill

Abonnementet blir fornya kvar månad. Du kan seia opp kor tid du vil, og blir då ikkje belasta for neste periode.