Kultur | 29. mars 2019

Årets konfirmantar i kyrkjene i Os

Kjenner du nokre av dei? Her er datoane og namna på dei som konfirmerer seg i Os kyrkje og Nore Neset kyrkje i år.

Årets konfirmantar i kyrkjene i Os
Nore Neset kyrkje og Os kyrkje. (Foto: Kjetil Vasby Bruarøy og Kjetil Osablod Grønvigh)
Kjetil Vasby Bruarøy
Kjetil Vasby Bruarøyfredag 29. mars 2019 12:58

Over påske går det med stormskritt mot årets konfirmasjonsdatoar i kyrkjene i Os.

Årets konfirmantar er fordelte på to kyrkjer og, med unntak av éin enkeltkonfirmant 27. april, fire datoar over to helger.

Den første helga i mai er det konfirmasjon på Nore Neset laurdagen og på Os søndagen. Helga etter er det motsett.

• Sjå òg: Liste over årets humanistiske konfirmantar i Oseana

OBS! Endringar kan koma. Om du vil sjå seremoniane i kyrkja eller er invitert til måltid etterpå, sjekk klokkeslett med vertsskapen (i tilfelle våre lister ikkje blir oppdaterte inn mot arrangementet). Ver òg merksam på at nokre ungdomar frå Os kan stå som konfirmantar i andre kommunar. Desse blir ikkje ført liste over hos Midtsiden.

Her er konfirmantane i kyrkjene i Os i 2019

Nore Neset kyrkje 27. april kl. 12.00
Carmen Izabel Mostraum

Nore Neset kyrkje 4. mai kl. 9.30
Adrian Remme Røttingen
Benedikte Rossemyr Egelandsdal
Carmen Liliana Bruarøy
Eirik Wallevik
Ellenore Schuber
Emma Abusdal Tveit
Hilde Aasen
Jonas Wilhelm Detjen
Line Røttingen
Lisa Marie Midttun
Nicholas Særvold Pedersen
Nicholas Nordvik Hernes
Nora Strønen Verstod
Sjur Hjemdal Bruvik
Sofia Dale

Nore Neset kyrkje 4. mai kl. 11.30
Emma Bach Skorpen
Emma Brimsholm Eidsvik
Lasse Gausvik Bårtvedt
Inger Ida Meyer
Jon Are Kolaas Rød
Mads Stamnes Birkeland
Elias Stølen Ask
Ida Jørgine Øien Strømme
Nicolai Øien Strømme
Eirik Nordfonn
Janne Marie Holm
Johanne Løvaas
Maja Ringeling
Renea Ingeborg Haugland
Tracey Malene Holm

Nore Neset kyrkje 4. mai kl. 13.30
Axel Vernøy Hansen
Eirik Thorsnes Nybrot
Fabian Hagevik Vedholm
Haakon Eide
Jonas Borgen
Mathilde Eidsvik
Patrik Amandus Kotmark
Pernille Fonn Fjæreide
Pernille Liavåg Svenningsen
Sebastian Glinje Asbjørnsen
Sverre Spangelo Haga
Thea Heggland Birkeland
Thomas Fosse-Florvaag
Victoria Røttingen

Os kyrkje 5. mai kl. 10.00
Anne Mathilde Reimer Haga
Bastian Haukeland Holmen
Daniel Sævdal
Even Moberg Hatlestad
Frida Herstad Skorpen
Hans Arne Midtbø
Harald Alexander Von der Ohe Stolt-Larsen
Hedda Stamnes Lindbom
Hedvig Bruvik Østevold
Helge Sundfør Halleraker
Henrik Schroth Eyolfsoon
Isac Herland
Iselin Elisabeth Frostad
Leah Bårtvedt
Lenea Synnøve Mo
Lotte Solholm
Marthon Bjaanes Bahus
Matias Klever Mjånes
Robin Christoffer Bahus
Ruth Wang Lunde
Tobias Lindborg Presttun
Marius Lund Halland

Os kyrkje 5. mai kl. 12.00
David Torsvik Dahl
Emil Berge Laastad
Erlend Haugland-Bergh
Henrik Jacobsen Lyssand
Hilde Elisa Davidsen-Tingvatn
Håkon Grindheim-Koldal
Isak Emil Jensen Nebb
Julie Nybø
Kristoffer Bøthun Sulen
Leandra Skåla Wold
Maiken Andrea Rosenback Nesse
Maren Evensen
Mariell Bastiansen
Mathias Hopland
Matias Brekke
Mats Nøkland
Noah Lyssand Hodneland
Rebecca Kristiansen
Rebekka Glomsaas Drønen
Suna Aleksandra Øztas-Aase
Tiril Farsund Moe
Trym Hatleli
Thea Eikeland

Os kyrkje 11. mai kl. 10.00
Aksel Fosså Bunæs
Elias Drange Blålid
Emma Elisa Johansen Orrebakken
Ericha Stoknes
Eskil Lundervik
Filip Gjerdevik Kolstad
Fredrik Kirkevik Brekke
Gøril Hatteberg Aadnevik
Henning Goris Krydsby
Ingeborg Sofie Palm Frantzen
Isabel Hjortland
Mari Pettersen Amundsen
Marie Storum Vik
Mathias Totland Eiken
Mathilde Mo Monsen
Nicolai Rakchon Sulen
Nicolas Drange Blålid
Nora Lyssand
Oliver Hjelle Hitland
Silje Kleppe Laasby
Simon Eskeland
Synne Emilie Mjånes Tøssebro
Tomas Bruksås Borge
Tonje Kleppe Laasby
Vegard Gjelsvik Heimdal
Mathias Villanger Lekven
Linnea Berge Fjelltveit

Os kyrkje 11. mai kl. 12.00
Adrian Onstad Ottervik
Adrian Vernøy Hansen
Aleksander Nødland
Benjamin Næss
Elias Sørås Hjelle
Emily Charlotte Bjørkhaug Dyke
Emma Sofie Vikne Færevaag
Erik Oltedal Lunde
Even Derit Haarstad
Hannah Lund
Helene Lundgren Kjerrgård
Ida Gading Årdal
Ingvild Burø
Joakim Øye
Lilly Knauer
Madelen Lindborg Alvær
Maria Midtlid
Mathea Tysse Sperrevik
Mika Walden Michelsen
Noah Skulbru Berge
Nora Lyssand Oseth
Peder Aspevik
Sara Kristiansen
Selma Hansen Folgerø
Simen Mathias Førsund
Sofie Sverdrup
Thea Olsvold Hausberg
Tobias Rolland
Vegard Skaatun
Endre Haringstad Mjøs
Birgitte Lundberg

Nore Neset kyrkje 12. mai kl. 10.00
Aksel Gylløw Rokne
Anders Askvik Brattetveit
Anne Marie Gonzales Pettersen
Elias Litlabø Valle
Gaute Sælen Vonli
Jonas Lerch Dahl
Kristin Hofmeester Rogne
Lennea Sæthre Amundsen
Mathilda Hansen Sigurjonsson
Mons Sælen Vonli
Susanne Sæthre Amundsen
Vilma Bigseth Hjertholm
Filip Holdhus

Nore Neset kyrkje 12. mai kl. 12.00
Eirik Baldersheim Johnstad
Tobias Dørmænen Øyjordsbakken
Karl-Erik Hauge Engelsen
Marte Karin Wicklund
Magnus Kiattipoom Storvik Nilsen
Kaspar Klett Døsen
Fredrik Vevatne Jensen
Karoline Louise Østgulen Hevrøy
Anders Brodahl
Kristian Brandseth
Marcus André Lundby

Spennande? Vil du ha ukas høgdepunkt i innboksen?

Les meir om

Last ned Midtsiden-appen idag

No kan du følgja nyhende frå Os - rett i appen.

  • Gratis å lasta ned
  • Bli varsla straks noko skjer
  • Tilgjengeleg i App Store og Google Play Store
Last ned appen
For å få tilgang til alle sakene i appen må du vera abonnent.