F.v.: Kleppe, Hesthamar, Tikkanen, Djuvik, Søviknes, Reiertsen, Aspenes, Hjelle og Bahus. (Privat foto)

Bjørnafjorden Frp har nominert

Fleire nykomarar i lokalpolitikken blant Frp sine 41 kandidatar.

Av: Kjetil Vasby Bruarøy

I november var det stifting (samanslåing av Os og Fusa) med val av første styre, i kveld har Bjørnafjorden Frp hatt nominasjonsmøte.

– Det var godt oppmøte og veldig god stemning, fortel Terje Søviknes, som ikkje overraskande toppar lista.

• Sjå òg Midtsiden samleside: Val 2019
• Sjå òg Midtsiden samleside: Bjørnafjorden kommune

Møtet blei halde i kantina på Os rådhus, då kommunestyresalen var opptatt.

– Vi gler oss over ei god samansetjing geografisk, og ei fin blanding av folk med erfaring og heilt nye namn i politikken.

– Dei kjem òg frå ulike yrkesbakgrunnar, mange av dei med engasjement i ulike frivillige lag og organisasjonar.

8 av 41 er frå Fusa, 13 av 41 er kvinner.

Blant nykomarane er: Bjarte Aarvik, Jan Kristian Rokne, Thomas Rydland Olsen, Krassimira Dinewa-Wessel, Frode Herseth, Marianne Tveit, Hanne Aakre, Siv Håvardstun og tidlegare sekretær på politiske møte, Lene Drageset Lyssand. Tidlegare prosjektleiar i Os kommune, og tidlegare TvS-politikar, Tor Inge Døsen, er òg på Frp si ferske liste.

Her er lista til Bjørnafjorden Fremskrittsparti før valet 2019:

1. Terje Søviknes, Lysekloster (forhåndskumulert)
2. Laila Reiertsen, Os (forhåndskumulert)
3. Espen Aspenes, Søre Neset (forhåndskumulert)
4. Magne Djuvik, Fusa/Vinnes (forhåndskumulert)
5. Gustav Bahus, Os (forhåndskumulert)
6. Eirik André Hesthamar, Søre Øyane (forhåndskumulert)
7. Marianne Hjelle, Os   
8. Tore Kleppe, Os   
9. Kristine Bjånesøy Tikkanen, Søre Neset   
10. Jonn Garvik, Søre Øyane   
11. Ove Frotvedt, Os   
12. Thorstein Skårnes, Lysekloster   
13. Thrude Scheie Mellingen, Nore Neset   
14. Roald Stigen, Os   
15. Ole Johnny Ådland, Holmefjord   
16. Oddgeir Bjoarvik, Lysekloster   
17. Renate Solberg Grevle, Os   
18. Arild Ernst Legland, Strandvik   
19. Eva Bergstø, Søfteland   
20. Tor Inge Døsen, Nore Neset   
21. Espen Engevik, Os   
22. Ole Viggo Skaathun, Fusa/Vinnes   
23. Krassimira Dinewa-Wessel, Søre Øyane   
24. Jostein Bøe, Lysekloster   
25. Carl Johan Haugen, Sævareid   
26. Svein Skoglund, Strøno   
27. Lene Drageset Lyssand, Nore Neset   
28. Thomas Rydland Olsen, Os   
29. Nathalie Reiertsen, Os   
30. Bjarte Aarvik, Søre Neset   
31. Anita Hjelle Lindvik, Lysekloster   
32. Frode Herseth, Os   
33. Kristine Hjartnes, Eikelandsosen   
34. Jon Grindevoll, Nore Neset   
35. Marianne Tveit, Strandvik   
36. Tor-Andre Skeie, Nore Neset   
37. Hanne Aakre, Fusa/Vinnes     
38. Stig Endre Nilsen, Os   
39. Siv Håvardstun, Søfteland   
40. Jan Kristian Rokne, Os   
41. Øystein Engevik, Os

 

Fleire saker