Sindre og Vegard Leikvoll Moberg med pappa Tryggve i midten. (Foto: Kjetil Vasby Bruarøy)

Gutane fekk svi

MidtsidenCup, resulat frå måndag og oppsett for onsdag: FIFA, med brørne Vegard og Sindre Leikvoll Moberg, hadde ikkje sjanse mot pappa Tryggve. 

image
image
image
image
image
image
image
image
Av: Kjetil Vasby Bruarøy

I går blei første av to innleiande rundar i årets MidtsidenCup spelt.

Kampoppsett for onsdag nedst i artikkelen!

Éi av to damepuljer, den største av to elitepuljer og to av dei fire puljene i herrar amatør blei spelt.

Stoppa av far

FIFA, som kom til finalen i fjor, har ambisjonar om å gå heilt til topps i år. Ikkje minst sidan tittelforsvarar T Ullrich ikkje stiller.

– Spesielt signeringa av fjorårets finaledommar, Tore Kinden, gjer oss sikker på gull i år, seier lagleiar Jon Sivert Rykkel. 

Og FIFA, som har eitt handikap-mål imot grunna bruk av fire aktive spelarar, starta knallbra og vann første kamp 8-1.

Men i neste runde møtte FIFA, som blant anna består av Simen Lassen (Brann), Vegard Leikvoll Moberg frå 2. divisjon, og storebroren Sindre, Vågshaugen City, med pappa Tryggve Moberg.

Tryggve og Vågshaugen har med seg Fredrik Heggland (Brann), Håvard Grøteide og store delar av kretsmeister-oldboysen til Os. Og her måtte FIFA gje tapt.

Jamn dame- og amatørpulje 

Medan 3 av 5 lag i den store elite-pulja gjekk vidare, inkludert Vågshaugen og FIFA, blei det jamnare i dameklassen.

Nykomarane Soft Guns slo tittelforsvararane Fortsatt litt Gufs i første kamp, men spelte jamt med The Røttingens i andre runde.

Fortsatt litt Gufs kom tilbake og slo The Røttingens 3-0, som begge går til kvarfinale medan Soft Guns vann pulja og går direkte til semifinale.

Medan den eine amatørklassen blei dominert av FC Beken, var den andre svært jamn. Tre lag landa på 6 poeng og dei som går vidare er dei to med best målforskjell.

Desse gjekk vidare måndag kveld:

Her kan du sjå resultat per kamp.

DAME 1 
1. Soft Guns (2-1, 0-0) 2-1/4 poeng
2. Fortsatt litt Gufs (1-2, 3-0) 4-2/3 poeng
3. The Røttingens (0-0, 0-3) 0-3/1 poeng
(Alle er vidare, Soft Guns direkte til semifinale, dei to andre til kvartfinalar) 

HERRAR ELITE 1 
1. Vågshaugen City (4-1, 2-2, 4-2, 6-1) 16-6/10 poeng
2. FIFA
(8-1, 1-4, 4-4, 5-3) 18-12/7 poeng
3. Stutolini (1-1, 5-0, 4-4, 2-4) 12-9/7 poeng
4. Snill og grei (1-1, 2-2, 3-2, 3-5) 9-10/5 poeng
5. Ragnarok (1-8, 0-5, 2-3, 1-6) 4-22/0 poeng

HERRAR AMATØR 1
1. FC Beken (3-0, 5-4, 1-0) 9-4/9 poeng  
2. Os Maskinering (5-1, 5-3, 0-1) 10-5/6 poeng
3. FK Hanekam-eratene (1-5, 4-5, 2-2) 7-12/1 poeng
4. AtleticOs (0-3, 3-5, 2-2) 5-10/1 poeng

HERRAR AMATØR 2 
1. Beast from East  (0-1, 7-1, 4-2) 11-4/6 poeng
2. B-Gjengen (1-0, 1-2, 5-1) 7-3/6 poeng
3. Jailbait (3-2, 2-1, 2-4) 7-7/ 6 poeng
4. Halhjem Drikkelag (2-3, 1-7, 1-5) 4-15/0 poeng 

KAMPOPPSETT - ONSDAG

Kven speler på kva lag? 
Her kan du sjå spelarlista

Onsdag speler desse puljene:

DAME 2 
No Name, No Fame 
The Warriors 
Klæss of '96 

HERRAR ELITE 2 
Boingklubben
Dusjkameratene
Fcking Wankers
Tiki Taka 

HERRAR AMATØR 3 
Ex Søre Neset
Liverbirds
Team Lunde (har trekt seg, 2 av 3 lag går vidare)
Ungdomskilden IL 

HERRAR AMATØR 4 
1-2
Black Eagle
Dans på Grasdal
FK Magnorvinduet

KAMPOPPSETT

(Dei to øvste kampane per klokkeslett går på øvste bane)

17.30 Ex Søre Neset - Liverbirds
17.30 Klæss of '96 - No Name, No Fame 

18.00 Boingklubben - Tiki Taka
18.00 Fcking Wankers - Dusjkameratene
18.00 1-2 - Black Eagle
18.00 Dans på Grasdal - FK Magnorvinduet

18.30 The Warriors - Klæss og '96
18.30 Liverbirds - Ungdomskilden

19.00 1-2 - Dans på Grasdal
19.00 Black Eagle - FK Magnorvinduet

19.30 Tiki Taka - Dusjkameratene
19.30 Fcking Wankers - Boingklubben
19.30 No Name, No Fame - The Warriors
19.30 Ungdomskilden - Ex Søre Neset

20.00 Dans på Grasdal - Black Eagle
20.00 FK Magnorvinduet - 1-2

20.30 Tiki Taka - Fcking Wankers
20.30 Boingklubben - Dusjkameratene

Fleire saker