Politi | 02. mai 2023

Trafikkulykke på E39 i Lepsøykrysset

– Det er meldt om trafikkulykke mellom to personbiler. Ikke meldt om alvorlige personskader, skriver politiet i en melding på Twitter.

Bilde fra anonym person på stedet.
Nora Flatseth Trippestad
Nora Flatseth Trippestadtirsdag 02. mai 2023 15:02

– Det er meldt om trafikkulykke mellom to personbiler. Nødetatene er på vei. Det er ikke meldt om alvorlige personskader. Trafikale problem, skriver Vest politidistrikt på Twitter klokken 16:54 i dag.

På Halhjemsvegen i Lepsøykrysset er det redusert framkommelighet på grunn av trafikkuhell, melder Vegtrafikksentralen vest klokken 16:56.

Bilberger er på plass, sier samme kilde klokken 17:10.

17:34 melder Vegtrafikksentralen vest at det er fri ferdsel etter trafikkuhell.

Eyving Hellesund fra Vest politidistrikt sier at ingen av de involverte personene framstår alvorlig skadet.

– De to bilene har frontkollidert. Det er større materielle skader på bilene, sier Jostein Steinsland-Hauge fra 110-sentralen.

– Brannvesenet har vært tilstede og hjalp på opprydningen og sikringen av stedet.

Anonymt leserbilde.
Google Maps trafikkovervaking kl 17.11

Spennande? Vil du ha ukas høgdepunkt i innboksen?

Tilgang til alt innhald for berre 145 kr i månaden

Di støtte gir liv til lokalavisa vår. Vi set stor pris på om du hjelper oss å spreia nyheitene!

  • Tilgang til alt innhald
  • Under 37 kr/veka
  • Utan bindingstid
Les meir og bestill

Abonnementet blir fornya kvar månad. Du kan seia opp kor tid du vil, og blir då ikkje belasta for neste periode.