Sesongstart med NM-kamp i dag
Os skal bryna seg på motstand 1,5 divisjon opp. Frå tribunen skal det kastast ender (!).


Handballdamene til Os har seriestart heime mot Bjarg laurdag om tre veker.
Men sesongen startar i dag - med NM-kamp mot Åsane. Os speler i 3. divisjon, Åsane kom på 2. plass i 2. division i vår, a-poeng med Ålgård, som rykte opp.
– Vi kan ikkje venta å vinna denne, sportsleg blir det spennande å sjå korleis forsvaret har sett seg etter desse første vekene med fellestrening etter ferien - og med dei nye spelarane, seier dagleg leiar i Os Handball, Christian Bugge.
Os har mista 6 spelarar og fått 4 nye. Blant dei nye er heimkomne Anna Bjørke Kallestad, som har solid erfaring frå Rema 1000-ligaen.
– Det har vore noko sjukdom i troppen dei siste dagane, men så vidt eg veit er alle dei nye friske og speleklare. I tillegg har vi nokre 16-åringar som kan få debuten sin i dag, seier Bugge.
– Laget har òg rekt å ha ein treningskamp. Mot Tertnes, som landa på 8. plass i 2. divisjon i vår, blei det tomålstap. Vi såg gode tendensar på fleire område.
Bugge håper på godt publikum og god underhaldning i starten på sesongen.
I dag får vi òg sjå handballgruppa i Os Turn sine plastender igjen.
– Sjølv om vi hadde god kontroll på endene i elva, var det både ein krevjande dugnad å organisera og eit dårleg signal å «kasta» mykje plast i elva.
– Vi gav oss med dette, men etter at fotballen lånte endene våre til kastekonkurranse, tar vi det vidare på same vis.
I dagens pause kan du leiga deg ei and eller tre, i ei form for loddsal, og kasta frå tribunen.
Den som kjem nærmast blink vinn gåvekort.
Kampstart mot Åsane er klokka 15.
Neste kamp for Os-damene blir trening mot Askøy (4. divisjon) førstkomande onsdag.