Kultur | 23. mars 2023

Årets konfirmantar i kyrkjene

Sjå listene frå den rekordstore 2008-årgangen.

Årets konfirmantar i kyrkjene
Os kyrkje 8. mai i fjor. Årets første konfirmasjonshelg er 6. og 7. mai. (Foto: Kjetil Vasby Bruarøy)
Kjetil Vasby Bruarøy
Kjetil Vasby Bruarøytorsdag 23. mars 2023 08:12

I år er det den store 2008-årgangen sin tur å bli konfirmert.

Dagens åttandeklassingar på veg mot Tøsdal og Borgafjellet på DNTs Opptur. (Foto: Kjetil Vasby Bruarøy)
Les ògDen rekordstore 2008-årgangen - kva med kulla som kjem?

OPPDATERT:

Her er lista over dei humanistiske konfirmantane.

Oseana 23. april i fjor. (Foto: Kjetil Vasby Bruarøy)
Les ògÅrets humanistiske konfirmantar

Årets konfirmantar i Os kyrkje og Nore Neset kyrkje er fordelte på ulike klokkeslett datoane 6. og 7. mai og 13. og 14. mai.

Her er ei liste over alle:

Nore Neset kyrkje 6. mai kl 10.30

Axel Døsen
Celine Alexandra Kleppe Rosendahl
Erle Grindevoll Fogge
Fredrik August Lyngsgård
Kristina Sæthre Lekven
Lisa Ljones - Lindén
Mathilde Viken Johansen
Simon Kvam
Synne Seilen
Viljar Stang
William Korsnes Norvard

Nore Neset kyrkje 6. mai kl 12.00

Ally Simm Hjartholm
Erlend Hjelle
Håkon Wallevik
Jaran Berge
Julie Staverløkk Andersen
Linnea Kalberg Glover
Maria Bertelsen
Markus Ørn Børve
Mia Storum Nybøe
Natalie Kolaas Rød
Sara Brodahl Brodahl
Tobias Nikolai Bogevik Lunde

Nore Neset kyrkje 6. mai kl 13.30

André Tyse Haugland
Andreas Leon Opedal
Annie Sofie Ask
Camilla Rabben Bøthun
Christian Tyse Hatlem
Evander Rangset
Jonatan Nyhamn Olsen
Kaya Nordvik
Linnea Dyrstad
Lucas Åsheim
Nikolai Austevoll Bolstad
Oscar Monge Gusland
Tinie Andrea Bjørke

Os kyrkje 7. mai kl 10.30

Aurora Isabell Naustdal Sjøbø
Benjamin Martin Aase
Birk Neteland
Filip Alexander Lyngsgård-Monsen
Hedda Rennehvammen Håland
Ivar Andreas Aase Andersen
Kari Midtbø
Marie Grote Dreyer
Sigurd Barman Teige
Torjus Døsen Dahl
Vilde Rød Gulbrandsen

Os kyrkje 7. mai kl 12.00

Angelica Havsgård Løland
Caspar Søvik Carlsen
Christina Reiertsen Mjelde
Emma Askvik Mikkelsen
Frida Ekerhovd Mjølkeråen
Gabriel Fredriksen
Helene Kristin Traavik
Henrik Helland
Ida Koldal
Jonathan Rød
Kine Lyssand
Kristina Sæthre Lekven
Kristjan Søfteland-Larsson
Lasse Skaatun
Lucas Peters-Sagstad
Maren Elise Sævareid Sævareid
Mike Markhus Tonheim
Noah Antonio Tveit
Sarah Flint Haugland
Sarah Isabell Bergo Moberg
Sebastian Sande Berge
Storm Sørvik Bøthun
Tilde Skromme
Tuva Marie Lothe

Os kyrkje 7. mai kl 13.30

Amine Lill Victoria Johansen
Cecilie Vaktdal
Daniel Høvding Øvreeide
Ellen Louise Waage
Gabriel August Tveit Lamark
Johan Mitsem Samdal
Jonathan Rykkje Hjellvoll
Mathias Aadland
Noah Monsen
Pernille Lunde Bruarøy
Ruben Stensen Haug
Siril Haugland-Bergh
Theodor Fehr Nævdal
William Reiertsen
William Dørmænen Øyjordsbakken
William Tangen Haugland

Os kyrkje 13. mai kl 10.30

Emil Andreas Heggland
Emma Eline Sætevik
Henrik Tetlie Brimsholm
Haakon Groth-Bugge
Ingrid Nora Tetlie Brimsholm
Jakob Nøss Solskjær
Kristian Hjartholm Foer
Mads Lund Halland
Mari Wiik Søreide
Marius Frotveit Sælensminde
Matias Dahlberg
Nickolai Kyrkjeteig Pedersen
Ole Nedrelid Øvredal
Oskar Midtlid
Sander Olai Kobbeltvedt
Sebastian Malmedal Birkeland
Synnøve Kaspara Palm Frantzen
Thomas Johannes Bjordal Salbu
Vegard Haddal Spangelo

Os kyrkje 13. mai kl 12.00

Aron Brensdal Stoknes
Daniel Neteland Skår
Emely Borgen
Emma Mannsåker Hisdal
Frida Berge Steinsland
Ingrid Sofie Hauge
Isac Kanebog Johannessen
Kira Sofie Hopland Gjerde
Leah Kristiansen
Lianha Storaker Melling
Maja Sørås Hjelle
Martin Nygard Nygard
Mina Gaassand Tvedt
Nicolas Lygre Teigen
Nikolai Skaatun
Noah Bøthun Sulen
Pernille Mjånes Lund
Sara Kvangardsnes
Siljan Onstad Ottervik
Siri Margrethe Graves
Synne Hjertaker
Tormod Igland Lund
Vegard Øye
Ylva Sande Svortevik

Os kyrkje 13. mai kl 13.30

Alexander Norbeck
Alicia Supapat Berentzen
Anja Lyssand Aasen
Camilla Norbeck
Daniel Davidsen-Tingvatn
Elliot Walden Michelsen
Emily Nicole Panayotova Særvoll
Emma Lund Smedsvig
Erik Breivik
Eskil Mathisen Mathisen
Håvard Stangeland Lunde
Ingrid Oltedal Lunde
Isabella Lande Faller
Karina Hjelle-Søfteland
Katrine Carmona Vaktdal
Kjetil Mehammer
Kristoffer Strønen Berglund
Maria Lekven
Marielle Skaar Solholm
Martin André Bach Lutro
Raymond David Haugland
Sindre Langhelle Lien
Ursula Renate Rubatscher-Schouw

Nore Neset kyrkje 14. mai kl 12.00

Adam Skeie
Andrea Solberg Hernes
Asgeir Fykse Haga
Ingse Hagevik
Kristian Dahl-Nybø
Linn Kristin Vevatne
Marcus Skorpen Kaastad
Marte Røed Vargervik
Noah Solbakken Hansen
Per Bolstad
Sondre Pedersen Matre
Tobias Mathisen

Nore Neset kyrkje 14. mai kl 13.30

Herman Johnsen Hanevik
John Harald Sigurjonsson
Oliver Johnsen Hanevik
Torbjørn Morfjord Valen
Trond Sigurjonsson

Spennande? Vil du ha ukas høgdepunkt i innboksen?

Les meir om

Last ned Midtsiden-appen idag

No kan du følgja nyhende frå Os - rett i appen.

  • Gratis å lasta ned
  • Bli varsla straks noko skjer
  • Tilgjengeleg i App Store og Google Play Store
Last ned appen

For å få tilgang til alle sakene i appen må du vera abonnent.