
Går til Lysekloster
Ein tidlegare Brann-spelar er første signering hos Lysekloster etter opprykket til 3. divisjon.

Ein tidlegare Brann-spelar er første signering hos Lysekloster etter opprykket til 3. divisjon.

Slo Mathopen i kvalifiseringa: Lysekloster prioriterte ikkje KM med førstelaget, men andrelaget sikra i dag opprykk til 5. divisjon.

Askøy, som nesten øydela for Os i Norway Cup, blei slått på Kuventræ i går. Men gutelaget til Os putta ikkje så mange som dei hadde håpa på i serieinnspurten.

Oldboys-laget til Os tapte KM-finalen i fjor, for første gong på mange år. I kveld blei tittelen tatt tilbake i ein sesong der veteranane har skåra 121 mål på 16 kampar (!).

Jubelen på Søre Neset blei kortvarig. Årsak: Dei stilte ikkje til kamp mot Halsnøy.

... og Søre Neset, som tok leiinga i dagens lokaloppgjer, held seg i 5. divisjon.

Os tok ein suveren siger over Austevoll i serieavslutninga på Kuventræ i dag. Kampen om toppskårartittelen blei jamn, men kameratsleg.

Os 2 vann den viktige hengekampen mot NHH 2 og søndagens serieavslutning mot Søre Neset blir avgjerande for begge lag.

To jenter frå Os er med på Arna-Bjørnar-laget som i går vann NM-gull i klassen jenter 16 år.

Både Søre Neset og Os 2 vann i helga. Det går mot avgjerande lokaloppgjer på Bjørnen.

Os tok leiinga i sesongens siste bortekamp, men måtte dela poeng med Tertnes.

Lysekloster 2 avslutta serien med 14-1 på bortebane og er klar for kvalifiseringskampar om opprykk til 5. divisjon. Her er fleire resultat og oversikt over kampane i helga.

... og Os 2 er eitt steg nærmare opprykk etter det som blei ein unødig spennande kamp mot NHH 2.

Os har halde fleire gode spelarar igjen til den viktige Os 2-kampen i morgon, men tok likevel ein overbevisande siger med A-laget over Sandnes Ulf 2 i kveld.

Tim Henrik Sperrevik trur Os hadde godt av å bli vippa ned frå toppen av tabellen. – Men vi går for å avslutta med stil, seier trenaren før kveldens heimekamp.

Søre Neset viste laurdag at dei fortener å halda seg i 5. divisjon, men full pott blei det ikkje. Her er fleire resultat frå kampane i helga.

Lysekloster feirer opprykk og speler siste heimekamp, Søre Neset kjempar om å halda seg, Os sitt damelag kjempar om opprykk og Os sitt A-lag tar imot Sandnes Ulf 2.

Her er reglar og dato for årets gatecup i Os, som no får eit tydelegare skilje mellom amatørar og aktive fotballspelarar (oppdatert 31/10).

Det gjekk nesten 60 minutt før første målet kom, men så rann det inn for Os 2.

Damelaget til Os har hatt ein god sesong og trass i uavgjort på overtid i førre bortekamp er det etter gårsdagens 3-0-siger framleis ein sjanse for opprykk.

Både Søfteland og Søre Neset tapte i helga. Lysekloster 2 spelte ein heil omgang mot 9 norenesingar.

Heime vann Os 8-0, borte starta det bra, men Kopervik kom sterkt tilbake.

– Eg hadde ikkje trudd det skulle gå så fort, seier Svein Kollen om satsinga som har tatt Lysekloster til 3. divisjon i rekordfart.

Lysekloster kan i morgon bli historisk. Det vil TV2 Sporten få med seg.