
Tim redda tre poeng
Os var svake mot botnlaget Djerv i dag. Ein god Tim Henrik Sperrevik og to straffar redda heimesiger.

Os var svake mot botnlaget Djerv i dag. Ein god Tim Henrik Sperrevik og to straffar redda heimesiger.

Sjå bildeserie frå Bjørnefjorden Cup, og av eit av stortalenta vi oppdaga på matta.

Offisiell opning laurdag: Trond Mohn fekk ei flott helsing frå Os Turnforening som takk for pengestøtte til nok ein kunstgrasbane.

Med ny bane, ny tribune og flunkande nytt lydanlegg kunne Os Turn Fotball ta imot 1300 gjestar til cup i strålande sol.

I helga er det igjen tid for cup på Kuventræ for over 1000 unge fotballspelarar. I år har cupen nytt namn, ny bane og offisiell opning av banen med ordførar og gåvegjevar på plass.

Os junior elite leia 3-1 til pause, men enda likevel med å tapa for Vadmyra på heimebane tysdag kveld.

Frode M. Øvredal er tatt ut til treningssamling med Ole Gunnar Solskjær. - Frode er eit stort talent både ute og i mål. Han skulle vore klona, seier trenar Arve Sennesvik.


Med tre lag frå Os i same 7. divisjonsavdeling er det duka for tøffe lokaloppgjer. I går slo Nore Neset serieleiar Lysekloster.


Os 2 tapte heimekampen mot NHH fredag kveld. Her er startellevaren til A-kampen i Odda måndag.

Fotballdamene til Os var i storform mot gode NBK, og fekk løn i form av sesongens første poeng.

Os junior elite tok leiinga og styrte den første halvtimen. Men så tok Stord over.

Søre Neset blei i helga første lag som til no har tatt poeng frå Nordre Fjell.

Os 2 tok leiinga eitt minutt ut i kampen, men var ikkje effektive nok til å slå serieleiar Øygard.

Heidi Kloven og John Ole Johannessen fekk Leif Bjarne Bøyums Minnefond sin bestemannspris for 2008.

Os junior elite leia andre NM-runde 2-0, men Øygard utlikna. Det blei ein spennande kamp på den nye kunstgrasbanen på Kuventræ i dag.

Bjarg utlikna tidleg i andre omgang, men med ny formasjon og Christer Olsen på banen blei det 3-1.


Foreldre stiller spørsmål ved fotballgruppa si prioritering etter at juniorlaget er "støvsugd for spelarar." Dei to siste kampane har Os junior elite tapt 0-8 og 1-10.

Nore Neset idrettslag slår følgje med Søfteland, Søre Neset og Os Turn og arrangerer fotballskule i sommar.

- Vi var nærmare 10-0 enn dei var 5-1, seier Os-trenar Frank Hellevik etter dagens triumf på bortebane.

- I kveld blir det slåsskamp, og eg er klar, seier Tore Valvik om kveldens bortekamp mot Hovding.

Ein flott båttur til Rosendal var glimrande opplading for Os 2. Midtstopparane skåra begge måla i bortekampen.