
Det tok av!
Osfest er definitivt i gang! Sjå video og bilder frå då Myrna og Heine sparka igang Osfest i teltet.

Osfest er definitivt i gang! Sjå video og bilder frå då Myrna og Heine sparka igang Osfest i teltet.

Siste innspurt av rigginga til Osfest går for fullt. I kveld brakar det laus med Myrna Braza og Heine Totland. – Ein kan få billetter til berre dette arrangementet òg, seier Hylland.

Politiet ber folk vera tidleg ute til Marcus og Martinus-konserten og å følgje arrangørane sine anvisningar. Les alt du treng vita om konserten her.

– Gladnytt til alle Marcus og Martinus-fans, sjå kven dei tar med seg til Os, seier Ole Reinert Berg-Olsen.

– No er det bra trøkk på billettsalet, seier Tor Egil Hylland, på plass i servicetelt på festivalområdet.

I år som i fjor gjev Oseana deg festivaljazz under Osfest - ein fin stad å starte konsertkvelden på!

Eigaren av Vossakjøt, Vossabrygg og Hardangerbrygg har retta smaksløkane sine mot kysten.

I fjor sendte han to vaktar «på gøy» for å passa publikum rundt Marcus og Martinus på Tysnesfest, i år må det større mannskap til.

Andre stadar i landet er det kø for å vera med, i Os er dei førebels ikkje mange nok til å avvikla Friluftsskulen.

Programmet, det som er nytt i år, billettsalet, dei frivillige - og langtidsvarselet: Få oversikt over Osfest 2016.

«Mighty Magnolias» sitt debutalbum får terningkast 5 i Dagbladet.

Trond Bruarøy måtte ut på jobb dagen før det nye kameraet kom i posten. Men kapteinen klarte seg likevel bra med kameraet på mobilen.

... men private lag og studentar er med på å gjera 2016-sommaren ganske grei, og neste år skal dei bidra under sykkel-VM (!).

På tur til Svinningen med Vildmarkens Søn.

Scene, show, konsert og barneritt i sentrum frå klokka 11, internasjonal sykkel-elite på vegane i Os frå klokka 14 til 15.

Ståle Daae Børnes er med på éi «båtmesse» i året. I år fekk han inn kundar frå Oslo til handel og konsert.

Ny rekord for Tysnesfest: For første gong måtte arrangørane stenga billettsalet, rundt 500-1000 kom seg ikkje inn på festivalen laurdag kveld.

Førsteinntaket til vidaregåande skular er klart. Både Os Gymnas og Os vgs har ventelister.

Sjølv utan skulptursymposium og skulpturvandring har Arne Mæland meir enn nok å ta seg til denne sommaren.

VIDEO: Sjå heile amcar-paraden og alle deltakarane i den heftige burn out-konkurransen på Røykenes 4. juli.

Måndag slapp Aurora musikkvideoen til «I Went Too Far», låta ho skreiv mesteparten av då ho var ni.

Tysnesfest har selt dobbelt så mange festivalpass som til tilsvarande tid i fjor. No ber dei publikum køyra over Lukksundbrua.

Rapport og bildeserie: MOT-leirane er tilbake, i august er det dessutan tid for Friluftsskulen.

Parade og burning 4. juli - no er det òg meldt bra vêr.