
Harald Minken kjem til Os
Ein av dei fremste samferdsle-forskarane i Noreg kjem til Os for å snakka om ferjefri kyststamveg og bru over Bjørnafjorden.

Ein av dei fremste samferdsle-forskarane i Noreg kjem til Os for å snakka om ferjefri kyststamveg og bru over Bjørnafjorden.

Ei kvinne frå Os blei tatt med over 50 gram metamfetamin og 50 tablettar. No må ho sona.

Ei politikvinne var i fotgjengarfeltet då ein bil knuste i hekken på ein annan bil på Søfteland i dag.

Raid i Holtbrekka: Innbrot i brakke, tjuveri av cola, blautkake og gravemaskin - og forsøk på tjuveri av bil.

Ein lastebilførar blei i går tatt for brot på kjøre- og kviletida.

Tjuveri, husokkupantar i bubil, vald og trugslar mellom partnarar og kjøring i narkorus er blant det politiet har fått inn av meldingar i helga.

Han håpte det var ei lange, i staden var det noko endå lengre i garnet til Frode Haugan.

Laurdag blei ein vakker vårdag, noko mange nytta til å koma seg ut.

Os og Samnanger legevakt er blant dei første i landet som tar i bruk dei nye legevaktsuniformane.

Eit nabolag og andre dyrevenar har engasjert seg for å skaffa heim til denne katten. Men først må han fangast.

Strandebarmer stranda i Os.

Unge Høyre og Høyre i Os tar avstand frå all legalisering av og bruk av narkotika.

Kommunen kjøper cirka 24.500 kvadratmeter i sentrum frå Opplysningsvesenets fond.

Politiet: Ransaking hos ung jente, utlending som plagde kvinne, krangling og ruteknusing - og ein som kjørte villmann med narkotika i bilen.

Trivselen familiebarnehage med Fiskesprell for å gje barna smak på fisk og sjømat.

May-Britt Haringstad Mjøs ny leiar i Os Høgre. – Lysten til i bidra mot neste val blei for stor.

Politiet: Kontroll av trugande person og køyrety meldt stolen.

Lesarinnlegg: Gjev 13-timars arbeidsdag lågare sjukefråvær og høgare trivsel?

Leserinnlegg: Debatten om 13-timersvakter i eldreomsorgen raser etter at Fagforbundet avslo en søknad om dispensasjon fra arbeidsmiljøloven ved Ladegården sykehjem i Bergen.

Liv på Øyro: Opnar Oshjørnet gratis for frivillige lag, organisasjonar og grupper.

E39, framskynda grunnundersøking: Vegvesenet har ete kvikklunsj i Endelausmarka. For å førebu seg på ein kvikk byggestart.

Dette skiltet sendte eit vogntog på bomtur i Banktjørnhaugen, der traileren brukte nesten ein time på å snu.

Kan ein krevja reguleringsplan når brua til Brattholmen skal utvidast?

Tanken om bru over Byvegen er ikkje ny. I 2006 serverte Os Næringspark både skisser og sponsorvilje til Os kommune.