
Kuling og tungt regn i vente
Restane av stormen "Kirk" er på veg til Vestlandet. I Os blir det liten kuling og mykje nedbør i rykk og napp fram til laurdag.

Restane av stormen "Kirk" er på veg til Vestlandet. I Os blir det liten kuling og mykje nedbør i rykk og napp fram til laurdag.

Fleire tilfelle av trugande personer og melding om glatt vegbane mellom Os og Søfteland er å finna i politiloggen.

Uoversiktleg NAV-regelverk gjorde at ein osing blei frikjent for trygdesvindel i tingretten. NAV gav ikkje rettleiinga dei skulle.

Ein bedriftseigar som ikkje førte rekneskap på to år er dømt til 30 dagar fengsel.

Iselin Skoglund frå Nordstrøno og Joris van der Meijden frå Nederland fann kjærleiken på Stord.

... ikkje Bond, men Kristiansen. Det blei stil og hestekrefter då brudeparet inviterte til fest i ekte James Bond-stil.

Om lag 40 par giftar seg i Os-kyrkjene årleg. - Vi har òg fleire tilfelle av forbøn der brudeparet har gifta seg utenlands, fortel Monica Refsdahl.

Politiet stoppa ein ung syndar i trafikken natt til søndag. Dei fekk også melding om knust rute på AMFI Os.

DNA-funn på ratt og gasspake gav treff i Kripos sitt register. Tysdag blei tjuven dømd til fengsel i 24 dagar.

Ein drosjepassasjer stakk frå rekninga på Søfteland, ein anna stal seg sykkel i Varåsen.

Den populære ungdomspresten på 80- og 90-talet, Einar "Ekis" Ekerhovd, er tilbake i Oskyrkja etter 20 års fråvær.

Ein mann i 50-åra frå Os er dømt for fleire tilfelle av seksuell omgang med ei ung jente.

Trygg i Os: Samfunnet vårt er avhengig av dei frivillige eldsjelene, og behovet vil auka i framtida.

Både jaktsesongen og antal fellingsløyver er utvida når hjortejakta byrjar laurdag.

Oppfordringa kjem frå Barnas Turlag i samband med at dei inviterer til "Kom deg ut-dagen" på sundag.

Audi hamna på rekkverket ved Plantasjen etter vannplaning. Ingen personar blei skadd.

Smørkrisa ser ut til å vera på veg tilbake, dei norske kyrne leverer stadig magrare mjølk. Men hos Rune Lekven er livet feitt.

Tre mopedar og ein skuter kontrollert, ein fekk pålegg om å fjerna trimsettet. I tillegg fekk politiet melding om mistenkeleg oppførsel på Amfisenteret.

Det blei dyrt for jentene på biltur då dei blei stoppa i beltekontroll. Både førar og passasjerar fekk gebyr på til saman 6000 kroner.

Ein laserkontroll i Lysefjorden gav forenkla forelegg til fire bilførar. Nabotvist var advokatmat.

Frå tysdag ettermiddag er legevakta i nye lokale i Holtbrekka. - Pasientane skal få eit like godt tilbod, lover dei tilsette.

Os kommune får 145 000 kroner til den kulturelle skulesekken. - Det gjer at vi kan vidareføre aktivitetane, fortel Øyvind Gjerde.

Ved hjelp av stor dugnadsinnsats har lemstova frå Tveit reist seg på Lyngheim på berre 20 dagar. Men no viser det seg at bygningen blir 90 centimeter høgare enn kva det er godkjent for.

Fagforbundet tek ut fire medlemmar på den private delen av Luranetunet. - Streiken skal ikkje få medisinske konsekvensar, lover Hege Bjørnør.