
Vil at noko skal skje
På siste møte i plan- og bygningsutvalet blei ei mindre reguleringsendring for Oshjørnet vedteken. Utbygger håper på å vere klar til sommaren.

På siste møte i plan- og bygningsutvalet blei ei mindre reguleringsendring for Oshjørnet vedteken. Utbygger håper på å vere klar til sommaren.

Ein 22-åring frå Os er dømt til fengsel for fleire tilfelle av vald.

Anne-Mette Isaksen har drive med terapi i over 25 år, men finn framleis nye metodar å hjelpa folk på. Det er Tor Bjørnevoll glad for.

To jenter er mistenkt for å ha stole frå ein butikk på Amfi Os.

For å gjera det finare og tryggare i skjergarden rundt Os skiftar Kystverket no ut stakane.

Storkonsert med 30 år gamle Vestlandsfanden og prestisjeløp opp Liafjellet.

Utrykningspolitiet hadde tysdag kveld kontrollar på Os.

8 større påhengsmotorar er stole i Holmefjord. No åtvarar politiet båteigarar på Os.

Forsvarsminister Grete Faremo stadfesta i dag at ho ikkje flyttar rekruttskulen for sjøforsvaret til Bergen eller Ulven.

Det har vore ei roleg helg for politiet i Os.

Eit tredve-tals menneskje fekk oppleve ei interessant vandring med Åsmund Lien på Kulturminnedagen sundag.

Det har vore ei regnfull helg, men likefullt vakkert. Det er meir regn i vente.

Mannen som køyrde av Hatvikvegen laurdag blei tatt like etter.

Norsk tipping delte 1. september ut 19,1 mill til lag og organisasjonar i Hordaland. Os Røde Kors fekk vel 61 000.

Lensmann Rasmus Dalen ber publikum være vakne for folk som er på rekognosering.

Eit branntilløp på Søfteland skule blei slukka av lærarane.

Torsdag opna dei første offentlege ladepunkta for elbilar i Os. Med 24 ladepunkt for 7 elbilar i Os blir det ikkje trangt om plassen.

Caroline (7) kosar seg på skulen, men å komme seg til og frå kan være litt skummelt, spesielt når ho skal krysse Skeisflaten ved Ulvenvegen.

Ein fellesnemnar for politiets aktivitetar onsdag har vore narkotika. To blei satt i arresten for besittelse og oppbevaring.

Tysdag 24. august spelte Vidar Bahus fotballkamp på rulleskøyter med Golden Goal-duoen. Torsdag og fredag kan du sjå kampen.

Det var storfin vitjing på Drange onsdag kveld då Le Grand Bleu vitja Lysefjorden.

Tysdag stjal tjuvar 10 - 15 plagg frå Madam Ane. No vil Tove Tvedt Skarstein gje dei sjansen til å gjere opp for seg.

I samband med eit naskeri av kler frå butikk i Os sentrum er politiet interessert i ein blå Volvo. RETTA VERSJON

Sparbankstiftinga DnBNor deler kvart år ut fleire millionar til allmennyttige formål. Driv du innan kultur eller naturvitenskap kan det være penger å hente.