
Drange tok rekordtorsk
Fridykkar og uv-jeger Kjetil Drange sette sundag noregsrekord med denne torsken!

Fridykkar og uv-jeger Kjetil Drange sette sundag noregsrekord med denne torsken!


I dag starta arbeidet med å sikra gjestebrygga.

Den over 60 år gamle kafeen i Mobergsvikjo må vika for det komande kunst- og kultursenteret på Mobergsneset. Onsdag ettermiddag tenner brannvesenet på.



Os fekk heile tre av seks lag til finale i BHKs julecup. Jenter 15 reiste heim med gull, og dei fleste jentene var i tillegg med på å rysta eit av Noregs beste J16-lag.

Året 2009 blei ikkje mange timar gamalt før seks jenter og tre gutar tok årets første sjøbad.

Saknar du ein papegøye? Marianne Holmefjord (t.h.) fann ein kald, men pratsam fugl utanfor blomsterbutikken sin i dag.


Eit hus på Reset på Haugland blei totalskadd i brann i natt. Eigaren måtte hoppa ut eit vindauge for å berga livet.


Hadde drukke i fleire dagar då politiet stoppa han i Hauglandsosen.

Fem av seks handballag frå Os er vidare i BHK sin julecup. - Jenter 16 tok seg på dramatisk vis vidare til finale i formiddag, seier handballformann Andris Hamre (bildet).

BT Magasinet har spurt 500 om litt av kvart. Eit av dei saftigaste svara står Jimmy Øvredal for.

Ein hamna på legevakten, ein annan blei kjørt til overnatting i arresten etter ein fest i ungdomshuset i Øyane i natt.

Måndag kveld blei ein ung mann sendt til sjukehus, mistenkt for å ha tatt overdose.

Askeladden får truleg ny eigar om kort tid, men ikkje før jul.

Medan andre tok på seg turklede i finvêret sundag, tok seks venninner seg ein dukkert i Bjørnefjorden.

Det kunne gått svært gale då ein anleggsveg på Lekven seig 4-5 meter, og tok med seg ei gravemaskin ned i myra.

- Dersom det er grunnlag for kritikk, skal politiet selvsagt ta kritikk, sier politiinspektør Kaare Songstad til Midtsiden.no.

Ho har drive eksklusive restaurantar i Honolulu og vore leiar for ein vingard i California. Lisbeth Holmefjord har sidan 1982 reist verda over, men no blir det tettare mellom turane heim til Os og Øyane.