
Feira bursdagen på fjorden
Kos, kultur og komisk kunnskap: Det blei konsert på MS Midthordland og quiz på Solstråleøya då ABO feira 30-årsdagen sin.

Kos, kultur og komisk kunnskap: Det blei konsert på MS Midthordland og quiz på Solstråleøya då ABO feira 30-årsdagen sin.

– Eg er glad det er ei jente som Jeanett som skal inn, seier Kristin Oma. Borg Vêr opnar på gateplan i Tønjumgården.

Fleire bustadprosjekt blei ferdigstilte til sommaren. Desse eigedommane blei omsatt i august.

Steinar Jensen blir delvis pensjonist, avtroppa idretttsjef i Bergen, Terje Reistad, tar over.

Næringsarealet i den tidlegare Irisfabrikken, 6.792 kvadratmeter, ligg for sal.

Nye Europris Os har form som ein daglegvarebutikk, meiner nokre av kundane, som i dag sto i kø før opning.

Etter 20 år i helsebransjen måtte Tone Mortensen gje seg, men ved å overta Studio Figura er det duka for comeback ved «massasjebenken».

Europris har fått eit skikkeleg løft etter ei hektisk periode med ombygging. Torsdag opner dei igjen.

Lesarinnlegg: Dette vil skape liv i sentrum, flere arbeidsplasser og bedre utnyttelse av sentrumsarealet.

Laurdag kom det over 30 på foredrag, søndag kom over 50 på omvising på Gassand kraftstasjon.

Bildeserie: I 1914 fekk Os elektrisk straum. Alt kom frå denne stasjonen. Er den verdt å ta vare på?

Bildeserie: Derfor hastar det, om den 102 år gamle stasjonen skal bergast.

Plan- og arkitektkontoret frå Os byr på utvida kompetanse med nyoppretta firma.

NRK Super på bondens dag for å filma til serien «Dyrevenn», moteshow og auksjon. Mangfaldet var stort i sentrum laurdag.

Askeladden med unik toalettløysing i ny bow rider.

Jeanett Borgen Kallekleiv bruker mellomnamnet til besto og byr på herre- og damemote når ho opnar butikken Borg Vêr.

Osfest går mot negativt resultat etter publikumssvikt på årets festival.

Du har sett han på TV2, i jungelen med bortskjemte jenter. På næringsrådet sitt frukostmøte skal han «oppdra» bedriftsleiarar i Os.

Det har kosta, både kroner og tårer, å etablera seg som gründer. Men no peiker pilene rett veg for Olaug og Henning på Lilleballong.

Detaljreguleringa for elvepromenaden langs Oselvo opnar for inntrekt femte etasje i sentrum. Første etasjen skal nyttast til publikumsretta verksemder.

I fjor gav ho ut årets kokebok saman med kjendiskokk Kjartan Skjelde. Kvifor og korleis vil Berit Nordstrand involvera seg i ein restaurant på Os?

Det å steinlegga Os sentrum er tidkrevjande. – Vi skal samstundes halda sentrum ope, så då tek det naturlegvis litt tid, seier Tor Inge Døsen.

Havnechefen AS, med Susanne Sperrevik inn på eigarsida og samarbeid med lege Berit Nordstrand, fekk i dag tilslaget på det komande glasbygget på torget.

Etter at Torggata 2 blei lagt ut for sal i juni har fire-fem seriøse interessentar meldt seg. – Men kommunen må seie kva dei faktisk vil med sentrum, seier meklaren.