
– Ei trist oppleving
Deltidsbrannmann Otto Hægland rykte ut med eigen båt og var første redningsmann på staden etter dødulykka ved Raudholmane i natt.

Deltidsbrannmann Otto Hægland rykte ut med eigen båt og var første redningsmann på staden etter dødulykka ved Raudholmane i natt.

Kongelig Norsk Båtforbund (KNBF) mener at ulykker med fritidsbåter til sjøs skal undersøkes på lik linje med yrkestrafikken på sjøen.

Båtulykka ved Raudholmane. – Vi har førebels lite vi kan gå ut med, men legg opp til ei brei og omfattande etterforsking, fortel etterforskingsleiar Audun Hadler-Olsen.

Bildeserie: Brannvesenet med redningsdykkarar var raskt på staden då ein mann omkom i ei båtulykke utanfor Os hamn.

Ein person omkom etter at ein båt gjekk på eit skjer ved Raudholmane. To andre blei skadd i ulykka.

Kvinne mistenkt for promillekjøring etter ulykke på Hegglandsdalsvegen.

– Eg er glad motoren framleis heng på båten. No får vi håpa at den framleis fungerer, seier eigar.

Skulestart • Politiet på plass ved skulane for å passa på og informera om trygg skuleveg. – Vi kjem til å vera tilstades denne og neste veke, fortel Audun Hadler-Olsen.

Promillekontroll, rusa mann i minneparken og ei kvinne som ramla i sjøen i Os hamn var blant oppdraga til politiet laurdag.

Sjølv politiet blei usikre og måtte undersøka lovverket.

Samanstøyt mellom to bilar, trafikkontroll og truande polakkar var nokon av oppdraga til politiet fredag.

BKK og politiet måtte rykka ut til brua mellom Sundøy og Bruarøy torsdag etter at ein sjark hadde rive laus ledningar under brua.

Gutt (11) på sykkel kolliderte med bil på Søre Neset. Blei frakta til sjukehus med ambulanse.

Ein PC stolen i Bergen blei spora til ei adresse i Os. Innbrot i gravemaskin ved Os Næringspark. Politiet ber om tips.

Politiet rykte ut på melding om mogleg promillekøyring på Halhjem. Fann det dei trur er tjuvgods.

Oppdatert: Politiet ba om tips etter at dei søndag fann ein stolen påhengsmotor påmontert ein båt ved Haugsneset-moloen.

To vassjet-førarar plaga laurdag kveld svanefamilien i Os hamn. – Saka er meldt og vil bli følgd opp, seier politiet

Politiet med fleire trafikksaker laurdag. – På Byvegen fekk vi melding om vinglete køyring. Det viste seg å vera ein stup trøytt nattevakt.

Mann i arresten etter å ha truga og sparka til ein politibetjent natt til søndag.

Politiet har sjekka mopedistar i Strøno, stoppa bilist med tung hengar og backa opp Mattilsynet, som sjekka tilstanden til nokre husdyr.

På sambandet høyde dei om ein rusa førar i Bergen. Ein halvtime seinare stoppa patrulja bilisten i Os sentrum og fann narkotika på han.

Mellom finare båtar og ein vassjet låg denne 36 år gamle Askeladden. Måndag morgon var den vekke.

Fire personar blei meldt etter bråk i Os sentrum, om bord i båtar og inne på festivalområdet natt til søndag. Tre av dei blei kjørt i arresten.

Lite tull på festivalområdet - nokre tilfelle av urinering og «ordrenekt» i Os sentrum.