
Stal pc medan eigaren søv
Fredag morgon, etter at kvinna i huset hadde gått grytidleg på jobb, tok nokon seg inn den ulåste døra og stal pc-ar og lommebok.

Fredag morgon, etter at kvinna i huset hadde gått grytidleg på jobb, tok nokon seg inn den ulåste døra og stal pc-ar og lommebok.

Osing tatt med amfetamin, hasj og tablettar. Retten frykta vidaresal.

Etter eit bensinavstikk på Er-An, med ein bil med stolne skilt, blei politiet sendt etter ein bil som liknar syndaren. Men også andre har vore etter han dei meinte var syndaren.

Politiet stoppa måndag utenlandsk vogntog i Hegglandsdalen. Dei fekk òg klager på bjeffande hund på tredje natta.

Kva sykkel har du? Kan du rammenummeret? - Skal vi få tatt tjuvane er det viktig at du veit dette, ifølgje Terje Sperrevik.

Politiet: • Eit nachspiel som trekte "litt" ut. • Trugslar mot vektar og butikktilsette.

Politiet natt til søndag: Promillekontroll på Lepsøyvegen, sjekk av tp personar som gjekk og kjente på bilar parkert ved Plantasjen og jakt på mann som blei sint då han ikkje fekk haik med vektar.

To menn er tatt med narkotika, ein annan er tatt med tjuvgods. Og kvifor står det ein bulka bil utanfor lensmannskontoret?

Men Rune Walle i Bergen Sikkerhet har oppdaga at osingane er opptatt av personleg kontroll og fått Securitas Direct til å inkludera Os i nedslagsfelt for vektarutrykninga si.

Det blei ei relativt roleg 17. maifeiring for politiet både på sjølve dagen og natta før.

Politiet ber om tips etter innbrot og omfattande tjuveri frå ein bustad på Steinneset.

Ein mann som kjørte slalåm på Halhjemsvegen i går er no fotgjengar.

– Eg er vant med hundar, men har aldri sett ein så sint hund før, heilt uprovosert, seier vitne om rottweiler som herja rundt Amfisenteret i går.

Fyllekøyring på Osvegen gav bot, betinga fengsel og eitt år utan førarkort.

10. november 2011 blei dei to ATK-boksane på Halhjemsvegen sett i drift. Det er tydeleg at den eine boksen har hatt det travlare enn den andre.

To BMW-ar var involvert i ei ulykke seint måndag kveld.

– Eg skulle berre eit lite stykke, seier bilføraren som i formiddag blei stoppa ryggande ut av 70-sona på Hetleflåten.

Krangel om husleigeforhold, kranglete kvinne i taxi og manglande tollklarering var blant det politiet var innom i helga. I tillegg har vraket i Åsen blitt ståande.

Russen oppførte seg fint siste helga før 17. mai. Men musikk etter klokka 23 på ein laurdagkveld blei for drygt for enkelte.

Politiet fekk melding om merkeleg parkering av skadd bil.

– Han sykla midt i vegen, skulle tru det var ein demonstrasjon, fortel vitne.

Ein båt kjørte seg fast på Svartaskjeret i ettermiddag.

Politiet greip måndag kveld to personar med narkotika.

Ein mann i 50-åra måtte møta i retten etter krangel med sambuaren. Dommarane var ueinige om kva som skjedde.