
Dømt for grovt ran
Ransofferet blei truga og kutta med kniv i eigen heim. Tre av dei fire ungdomane som sto bak er dømt til samfunsstraff, den siste må i fengsel.

Ransofferet blei truga og kutta med kniv i eigen heim. Tre av dei fire ungdomane som sto bak er dømt til samfunsstraff, den siste må i fengsel.

Måndag fekk politiet meldingar om grisekjøring i Finnebrekka, døde dyr og ein førar som nekta å betala for ferja.

Ein ung mann blei tatt for onani på Amfi måndag ettermiddag.

Politiet har i helga fått melding om innbrot på Søre Neset, uhell med drosje og ein farleg form for hærverk i Gymnasvegen.

Fyllekjøring i Finnebrekka: Førar gjekk frå staden, men blei raskt innhenta av politiet.

Ein Bar2be-gjest blei kjørt i arresten i natt, to timar seinare rykte politiet ut på slåsskamp mellom to kvinnelege gjestar på Irish Cat.

Politiet ba om 12 veker fengsling. Retten fann 4 veker meir passande grunna usikkerheit knytt til korleis 18-åringen taklar å vera i varetekt.

To bedrifter i Industrivegen blei i natt utsett for innbrot. Politiet ber om tips.

Politiet oppmodar om betre sikring av verdisaker og låg terskel for tips om moglege lovbrot.

Lensmannskontoret 2011: Oppklaringsprosenten falt med 13,8% frå 2001 til 2011. Årsaka er auka krav frå domstolane til etterforsking av tyngre saker.

Politiet handsama 2395 søknadar om pass i 2011. - Etter påsken kjem pågangen til å auke, så bestill gjerne no, seier Åsta Løberg Bakke.

Den drapssikta 18-åringen blir fredag framstilt for forlenging av varetektsfengslinga. Politiet ber om 12 veker.

– Kjørte du forbi Søfteland rundt klokka 00.30 i natt?

Politiet fekk melding om to tilfelle av familievald måndag. I tillegg var det ein mann som stal seg ei bukse på AMFI Os.

Stal for 140.000 i sigaretter: Tre veker etter at tjuvar knuste seg gjennom murveggen på Joker blei det i natt utført nytt innbrot i same stil.

Éin ungdom fekk 6500 i forelegg, ein annan blei tatt med falsk leg. I tillegg fortel politiet om ulykke etter bråbremsing med buss og fleire tjuveri i løpet av helga.

Strøno: Politiet jaktar på det dei trur kan vera ein fyllekjørar.

Ein mann på veg heim blei utsett for vald av ein framand som kjørte forbi i bil. Politiet er interessert i tips om kvit bil.

Begge blei dømt for innbrot og tjuveri frå bil, den eine blei også dømt for å ha narkotika, kniv med slåsshanske og ei avsagd hagle heime hos seg.

Først blei ho tatt på ein busshaldeplass med ferskt tjuvgods, blant anna ein tv (!), så blei ho tatt for fleire tjuveri på Lagunen.

– Dette er farleg leik, åtvarar politiet.

Politiet jagde ungdomsgjeng ned frå skuletak.

Fekk telefon frå utlandet: Osing gav frå seg kontroll over pc-en, fekk avfotografert førarkortet via webkamera og betalte for tenesta.

Funn av båt, mistenkelege knivsliparar og full mann utanfor barnehage er blant det politiet har tatt seg av siste døgn.