
Redusert kapasitet - auka påmelding
Os Fotball legg opp til konkurransar og show mellom kampane i Bendit Cup i helga. Dei må klara seg med to banar, men har heile 142 påmeldte lag.

Os Fotball legg opp til konkurransar og show mellom kampane i Bendit Cup i helga. Dei må klara seg med to banar, men har heile 142 påmeldte lag.

Adelheid Røttingen Møller (9) debuterte på skytebanen i Fana og sette ny personleg rekord under Os-stevnet.

Os har hatt ein skuffande start på sesongen. Kva tenker sportssjefen om situasjonen?

Blei avduka torsdag: Prossessen med å laga ein statue av idrettsmannen Alexander Dale Oen har vore berikande, men òg vanskeleg for Arne Mæland.

Ferdig i juni? Bygginga av Os Idrettspark har så langt gått i rekordfart. No ventar entreprenørane på det same som meg og deg – litt opphaldsvêr.

– Bestanden i Hordaland er på veg opp, seier Terje Haugland frå SNO etter at Richard Walden fann ein død oter rett over kommunegrensa.

I fjor kunne du vinna ein Porche, i år stiller Bjørnefjorden med to bilar som premie om nokon får hole in one under golfveka i slutten av juni.

Etter 70 minutt med kriging gira Lysekloster opp. Innbytar Lars Henrik Skage blei matchvinnar heime mot Nest-Sotra 2.

Ariel Braathen vann juniorklassa på 200 meter bryst og tok sølv på 50 meter bryst.

Toppsvømmarar samla i Ado Arena i Bergen: Ariel Braathen skjerpa rekorden sin med over eit sekund og tok sølv på 100 meter.

Os var suveren i 30 minutt, men gjekk i dag på sitt fjerde tap på rad.

– Fire timar fri frå jobb for 30 sekund med lykke, jublar CK Henie-medlemmar etter at Tour de Fjords-sirkuset rulla gjennom bygda.

Oppslutnaden om «Sprekere - Askøy vs Os» er enorm. Her er statistikk, topp 10-liste og status (du kan jo tippa kven som leiar).

Sprekere: Leiar for Os Turlag, Arvid Øvreeide, oppfordrar medlemmane og alle andre spreke osingar til å bli med å slå Askøy.

Fleire av handballlaga frå kommunen på Handballfestivalen i pinsehelga. Tre lag med bronse i turneringa.

Os Skyttarlag opplever vekst og gode resultat blant dei yngre skyttarane. Denne veka er det Os-stevnet og 300 skyttarar på banane på Ulven.

Onsdag kjem sykkelstjernene med Alexander Kristoff, Edvald Boasson Hagen og Fabian Cancellara gjennom Osbygdo. – No må vi laga folkefest, oppmodar ordføraren.

VIDEO: Os Amcar-Club hadde godt oppmøte på det årlege Ostreffet. Mest action blei det då nokre av deltakarane skulle måla krefter.

Lysekloster slo Lyngbø 5-1. Tommy Gaustad avslutta kampen med ekte hattrick.

Sprekere • No må vi komma oss ut. Fint turvêr måndag. Midtsiden inviterer til fellestur tysdag.

Eirik Spangelo Haga kom på 3. plass i sin klasse, to andre frå Os vann sin.

Blei oppdaga i Oshallen. Anna Bjørke Kallestad blir eliteseriespelar i håndball. Håper på EM-spel med juniorlandslaget.

Os tapte 0-2 for Vardeneset laurdag. – Vi speler bra, men er for svake på den siste tredjedelen, fortel Hassan El Fakiri.

I kampanjen «Del veien» kjem Statens vegvesen med desse åtte tipsa til bilistar og syklistar.