
Lover endring innan 17. mai
Barrikadane i Brugata skal fjernast, men først skal parkering og trafikkbilde på Osøyro evaluerast.

Barrikadane i Brugata skal fjernast, men først skal parkering og trafikkbilde på Osøyro evaluerast.

Ein volvo har hamna på skråplanet i Storumbakken.

Politiet fekk måndag melding om frontkollisjon og utanlandske dørseljarar i Os sentrum.

BKK trur Os vil nærmast dobla forbruket frå 2009 til 2020 og ber kommunen førebu seg på utbygging av nettet.

Osbrua og Lepsøybrua har vore lenge utan gatelys. Jordfeil er årsaka og snart blir feilane retta.

Den polske trailersjåføren som i går hamna utfor på sommardekk kjører ikkje ustraffa vidare.

VIDEO: I september blei han alvorleg skadd i ei påkjørsle. No er Rolf Klausen tilbake i Os, betre i beina og kjapp i replikken!

Etter at Fjord1 satte verdas største gassferje, MF Boknafjord, i trafikk på Halhjem har støyproblema auka kraftig.

– Ikkje glatt nok, meinte juristen. Dermed kunne førre sjåfør som blei stoppa i Os kjøra vidare.

Politiet tok førarkortet og delte ut kjøreforbod til den polske sjåføren.

Finansieringsavtale med vegvesenet er underskriven. Til sommaren startar arbeidet med rundkøyringa på Byvegen ved Amfi.

Etter den søte kløe... : Kø frå Voss, kø frå Kvamskogen.

Frå 1. februar skal det bli lettere å dømma førarar som er rusa på anna enn alkohol. I tillegg kan unge førarar lettare mista lappen.

OPPDATERT: På grunn av tekniske problem var C-avgangane mellom Halhjem og Sandvikvåg kansellerte. Ferja er no i drift igjen.

Det nærmar seg tre månadar med langtidsparkering i Hjellemarka. Kvifor, og kva skal til for å få den fjerna? (Oppdatert)

Ein BMW hamna oppetter fjellvegen på slapseføret torsdag kveld.

Kor "djupt" er det i Storumsbakken og kor tid kjem ny veg til Lepsøy?

Montering av ny fotgjengarovergang gav kø i morgonrushet. Skal bli sikrare for mjuke trafikantar.

E39 Svegatjørn - Rådal: Ordførar Terje Søviknes (Frp) vil ha fylkestinget med på å tjuvstarta vegprosjektet. Samstundes kjempar han om å få finansiering til ny veg til Helleskaret.

Politiet har fått melding om lause hundar i Vågshaugen og trafikkfarleg parkering ved Os barneskule.

Ingen blei skadd då det byrja å brenna i ein bil i 5-tida tysdag morgon.

Politiet hadde to kontrollar laurdag kveld. Ikkje alle kjørte lovleg.

Politiet åtvarar mot glatte sidevegar i Os. Ved Amfisenteret gjekk det gale.

Venterommet er fylt med skrot, lyset er sløkt og toaletta er sperra av. Dei reisande fortviler.